ריב בין ההורים

מאת: מור

 לחצו כאן לכל שאלה בנושא חינוך זוגיות ומשפחה

שאלה:

 

תשובה:

שלום, 

ראשית, במידה והם מעריכים האחד את השני, הרי שזה טוב., אולם מדברייך אני מסיק כי השלום אינו תמיד בן בית אצלם והוויכוחים עולים וצפים וכעילה מספקת להשלמת התמונה עולה ובאה שוב ושוב טענת לימוד התורה. נראה כי הדברים הינם הרבה יותר עמוקים וחוסר ההערכה הינו יסודי יותר. יתכן ובראשית הדרך לא ניתן הדגש הנכון על ההבדלים המהותיים בין השניים, דבר הנעשה כעת בשלב מאוחר יותר תוך נתינת מקום לטענות הבאות להכניס תוכן אל תוך ההתמרמרות הקיימת.

חשוב שהיא לא תציק לו על לימוד התורה, אלא תעודד אותו בדברי נועם ובדרכי שלום. כך הדבר לא יגרום לו להתנגד ולא לרצות להתחבר. יתכן אף כי יש לו רתיעה מלימוד תורה עקב טראומות שחלפו עליו בשנות הילדות או הנעורים וכל עשייה דעתנית וכוחנית שלה רק מרתיעה אותו ומרחיקה אותו ממטרתה הנכספת.

דרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום  . . .

 


יצחק ריבקין

הרב יצחק ריבקין הוא יועץ חינוכי בעל ניסיון רב, הניחן ביכולת אבחון אינטואיטיבי. מחבר הספר 'לאהוב ולחנך', ומנהל אתר חינוך נט - לאהוב ולחנך. ידיו רב לו במתן פתרונות חינוכיים בכל הקשור לחינוך.

  יש לכם שאלה אלי? לחצו כאן

 

אמא שלי מאוד אוהבת את אבא שלי, אבל אם יש דבר שמאוד מפריע לה, זה שאבא שלי אינו לומד תורה וזה מאוד מצער אותה עד כדי כך שהיא אמרה לי שאם היא הייתה יודעת את זה מלכתחילה היא הייתה שוקלת אם להתחתן איתו, והיא אומרת שתורה זה גן מה שישנה אותו לטובה.. זה מאוד כואב לה, מה ניתן לעשות?

 

שתף לחברים

שתף