בעל לא מפרנס. מה עושים?

מאת: שם: רות

  לחצו כאן לכל שאלה בנושא חינוך זוגיות ומשפחה

שאלה:

שלום, אני נשואה מזה 5 שנים , אני בת 41 ובעלי 49.כל השנים בעלי מסרב לעבוד כראוי , לא מפרנס כלל ואת מה שהוא כן מרוויח הוא לא מתעל לצרכי המשפחה . יש לנו 2 ילדים ונטל הפרנסה על כתפי , אלא שפוטרתי והורי חלו מאוד לאחרונה ויש עלי נטל נוסף כבד. בעלי החליט לנסות להקים עסק לשילוט אך אינו מביא הכנסות בטענה שלוקח זמן להפיק רווחים מזה , הוא מה שנקרא מתגלגל לדבריו
. אני קורסת בין טיפול בילדים ובהורי ובנוסף בעלי נעדר עד מאוחר ואינו עוזר כלל במטלות המשפחה .כשאני מנסה לשוחח עימו על הנושא הוא נאטם ומביא אותי למצב כעוס וחסר אונים , הוא טוען שאני אשה רעה כשאני מסבירה לו מהן חובותיו כאב לילדים ומקלל אותי שהשם ינקום בי על מה שאני עושה לו . אני חסרת אונים , אני אמורה לחתום על חוזה שכירות חדש והנטל הכלכלי ללא עבודה כבד , יש לי קצת חסכונות לילדים ובעלי אומר שאשתמש בהם והוא יחזיר את זה כבר. אני לא רוצה לפרק את המשפחה אבל הגיעו מים עד נפש , הסבל הנפשי גדול מידי עבורי ואני מרגישה שהלב שלי מתקשח כלפיו עד כדי רצון שהוא יעלם באופן פתאומי או שתבלע אותו האדמה .אני מרגישה קיפאון מהמילה גט ומפחדת להיות במעמד של מאבקי משמורת על הילדים . אין טעם בחיים עם בעל כזה , ממש עונש וזה הדבר הכי רע שיכולתי לאחל לכל אישה.

תשובה:

שלום,
אני מבין כי הנך מתמודדת עם מצבים הנראים לעיתים קרובות כבלתי פתירים. נראה לך כי הפתרון מצוי מעבר להרי החושך.
חשוב שתשבו ותקבעו ביניכם כללים ברורים להתנהגות בביתכם.
נסי פעם אחת למצוא בו נקודת אור אחת חיובית ולו גם הקטנה ביותר. אינני משוכנע כי המשימה תהיה כה קלה עבורך, אולם זה שווה בהחלט ניסיון.
בדרך כלל כשישנו מתח ורוגז ננעלים להם כל ערוצי הקבלה. במצב הנתון, שניכם כאחד מנועים מלקבל זה את זו וכל מילה רק מגבירה את אש השנאה היוקדת ביניכם.
ראשית, חייבת לבוא התובנה כי מעצם מחויבותו, חייב הבעל להיות המפרנס הראשי של התא המשפחתי, אולם אצלכם ככל הנראה לא נבנו הדברים באופן הראוי, דבר אשר תרם לבניית תילי תילים של מצבורי כעס ההורס כל חלקה טובה.
אם חפצי חיים הנכם, חשוב שתגיעו לידי החלטה משותפת כי זו נקודת הזמן הגורלית עבורכם לשם יצירת שינוי מהמסד ועד הטפחות, דבר שאני מאמין כי עדיין לא מאוחר.
ברור כי במידה והוא יפנים כי מבחינתך קרב ובא יום הדין, הוא בוודאי ינוע לקראת שיפורים בעשייתו ובהתנהגותו.
נסי לעניין אותו ללכת לייעוץ זוגי, דבר אשר יוכל להכניס סדר באורח חייכם הזועק לתיקון ושיפוץ כללי.

בהצלחה רבה בכל אשר תעשו בס"ד.


יצחק ריבקין

הרב יצחק ריבקין הוא יועץ חינוכי בעל ניסיון רב, הניחן ביכולת אבחון אינטואיטיבי. מחבר הספר 'לאהוב ולחנך', ומנהל אתר חינוך נט - לאהוב ולחנך. ידיו רב לו במתן פתרונות חינוכיים בכל הקשור לחינוך.

  יש לכם שאלה אלי? לחצו כאן

שתף לחברים

שתף