ילדה בת 8 וחצי לא רוצה ללמוד ולהקשיב לאמא

מאת: שם: גני

 לחצו כאן לכל שאלה בנושא חינוך זוגיות ומשפחה

שאלה:

שלום !
אני אם חד הורית ויש לי 2 ילדים ,הילדה גדולה שהיא בת שמונה לא רוצה ללמוד מקבלת ציונים גרועים ,עונה לי בגסות לפעמים גורמת לי להסתגר בחדר ולבכות ,מה שמעניין אותה זה חברים ,לצאת החוצה והיא ילדה מאוד חכמה אבל אני לא יודעת מה לעשות?

תשובה:

שלום,
ככל הנראה מטלות החיים גובים ממך תעצומות נפש באופן המותיר אותך עם תחושת חוסר אונים. במצב זה פוגשת אותך בתך ובחכמתה הרבה היא מבינה כי אין את כה פנויה עבורה. מתוך כורח המציאות היא בחרה בדרך השלילה כדי לזכות במנת תשומת הלב בה היא כל כך חושקת. היא אכן מקבלת אותה, אומנם על דרך השלילה, אולם בסיכומה של עשייה, הרי זו תשומת לב לכל דבר ועניין.
חשוב ביותר להימנע לכל הפחות בתקופה הקרובה מכל עימות איתה. שוחחי איתה, אפשרי לה להבין עד כמה הינך שלה. דברי איתה על כל דבר שבעולם, רק לא על הדברים המציקים לך בהתנהגותה. לאט לאט, לכשתתקרבו ושיחותיכן תהיינה בנעימות ותחושי בשלות באיכות הקשר, או אז בזהירות ובהדרגה שלבי מסרים מעודדי עשייה, שדרי לה לכל אורך הדרך עד כמה הנך מאמינה בה ובכישוריה.
בד בבד יתעדן טון הדיבור שלה כפועל יוצא מאיכות הקשר בס"ד.

בהצלחה.


יצחק ריבקין

הרב יצחק ריבקין הוא יועץ חינוכי בעל ניסיון רב, הניחן ביכולת אבחון אינטואיטיבי. מחבר הספר 'לאהוב ולחנך', ומנהל אתר חינוך נט - לאהוב ולחנך. ידיו רב לו במתן פתרונות חינוכיים בכל הקשור לחינוך.

  יש לכם שאלה אלי? לחצו כאן

שתף לחברים

שתף