בחור איכותי על אף מצבו הרוחני

אני נחשבת בחורה חסידית ורוצה לבנות בית חסידי ומכירה בחור איכותי אך עם בעיה ברוחניות, מה עושים?

בחור איכותי על אף מצבו הרוחני

אני נחשבת בחורה חסידית ורוצה לבנות בית חסידי ומכירה בחור איכותי אך עם בעיה ברוחניות, מה עושים?

מאת: שם: חנה

 לחצו כאן לכל שאלה בנושא חינוך זוגיות ומשפחה

שאלה:

שלום כבוד הרב אני נחשבת בחורה חסידית ורוצה לבנות בית חסידי, אבל אני מכירה בחור המגיע מבית חסידי אך פורק עול ויש לי סנטימנטים (ואולי אף יותר מכך). כלפיו. הוא נראה לי בחור איכותי על אף מצבו הרוחני (כולי תקוה הזמני) מה לעשות?

תשובה:

שלום
אחד השרירים העוצמתיים בגוף האדם הינו שריר הלב, מסתבר שכל המידות של האדם משויכות אל הלב, כה גדול כוחו עד שעל עבודת השם המשובחת ביותר נאמר שהיא 'עבודת הלב' ומאידך נאמר, "ולא תתורו . . . ואחרי לבבכם". מכאן נמצאנו למדים על מרכזיותו של הלב בעבודת האדם ובכל עשייתו היום יומית. 

ממה נפשך, אם את אכן בחורה חסידית כפי שאת מגדירה את עצמך הרי שאת בוודאי מודעת לעבודת החסיד בבחינת 'מח שליט על הלב' ומי לידך יתקע כי הבית אותו תקימו ביחד יהיה אכן בית חסידי ?! 

אינני בא לשלול את איכותו של הבחור לחלוטין, אולם דברים הבאים בחטף ללא שעברו את מסננת השכל הטוב, דינם כפרח הפורח ביום שאחרי הגשם וקמל ביום חמסין . . .

במצב בו את מצויה כעת סביר להניח כי הלב שליט על המח ואין כללי ההיגיון שולטים בכל צעדייך. לכן עצתי אלייך, תיזמי הפסקה בת כחצי שנה, הפסקה ללא כל מפגשים והודעות, לא ישירות ולא עקיפות, צאי לשליחות בפרק זמן זה, נסי לערוך עם עצמך חשבונו של עולם ושל עולמך הפרטי. השקיעי את עצמך בעשייה של איכות בשילוב למידה. אם תעבור תקופה זו ותמשיכי לחוש את שאת חשה כיום והחלטתך איתנה על אף כל שנכתב כאן, הרי שאת אדם בוגר לשם נטילת האחריות על צעדייך על כל המשתמע מכך. אומרים שהמבוגרים שואפים להשיב את הגלגל לאחור כדי לחיות שוב את חייהם ולתקן משגים לאור תובנות ההווה, אלא שהדבר אינו בר עשייה. לך לעומתם יש את האפשרות לתקן היום ולהסתמך על ניסיונם של אחרים. זכרי, לא כל הנוצץ זהב הוא !!!

ייתן ה' והחלטתך תהיה בדרך העולה בית ה' בטוב ובנעימים בס"ד.


יצחק ריבקין

הרב יצחק ריבקין הוא יועץ חינוכי בעל ניסיון רב, הניחן ביכולת אבחון אינטואיטיבי. מחבר הספר 'לאהוב ולחנך', ומנהל אתר חינוך נט - לאהוב ולחנך. ידיו רב לו במתן פתרונות חינוכיים בכל הקשור לחינוך.

  יש לכם שאלה אלי? לחצו כאן

שתף לחברים

שתף