לא יודעת להשליט משמעת

מאת: שם: אורה

 לחצו כאן לכל שאלה בנושא חינוך זוגיות ומשפחה

שאלה:

בס"ד

שלום כבוד הרב,

אני מורה לפסנתר ואורגנית, תמיד היה לי מאוד קשה להציב גבולות ומשמעת, אבל ברוך ה' בזמן האחרון לרוב זה יותר טוב כשמדובר בלימוד יחידני (תלמידה אחד). לפני כחודש התחלתי לעבוד גם עם קבוצה של 4, כשיש פה גם קושי מקצועי - בגלל חוסר תקציב, מצפים ש-4 תלמידים כל אחד ברמה שונה ילמדו 45 דק', אני אמורה לשבת עם כל אחד בנפרד כמה דק' ואז לעבור לבא בתור, וכך הלאה, והשאר באותו הזמן אמורים להתאמן בשקט... המורה הקודמת, שעזבה בפתאומיות, ככל הנראה הצליחה בשיטה זו, אך אצלי יש פשוט בעיות משמעת - עם שתים מהבנות - לא רוצות להתאמן בזמן שאני לא איתן, עושות רעש וכו'. הן אמרו שרוצות ללמוד יחידני, אך ההורים לא מסכימים כי זה יותר יקר. יש לי רצון עז גם כן "לעזוב בפתאומיות", מצד שני אולי אני כן צריכה ללמוד להתמודד עם זה, ומה יקרה כשבעז"ה יהיו לי כמה ילדים בבית...?

איך כדאי לפעול? בשלב זה כבר לא מקשיבים כשאני מדברת.

תודה וסליחה על אורך השאלה. 

תשובה:

שלום,

ראשיתו של כל תהליך האצלת גבולות ומשמעת אל התלמידים או בכלל אל כל סביבתנו הקרובה תלוי במידה רבה ביותר באיכות השדר אותו אנו בוחרים במודע או שלא במודע לשדר. שדר זה בא ליידע את כולם בדבר מידת ביטחוננו האישי, עד כמה אנו מאמינים שנצליח לחולל שינויים ולהוביל מהלכים. אנו נמדדים כל העת ומושכים תגובות בהתאם.

נראה כי כדאי לך לשקול אימוץ תפיסה חיובית בקשר לעצמך ובהמשך גם לגבי תלמידייך ותלמידותייך, זה עובד באופן בדוק.

נסי ובס"ד תצליחי.


יצחק ריבקין

הרב יצחק ריבקין הוא יועץ חינוכי בעל ניסיון רב, הניחן ביכולת אבחון אינטואיטיבי. מחבר הספר 'לאהוב ולחנך', ומנהל אתר חינוך נט - לאהוב ולחנך. ידיו רב לו במתן פתרונות חינוכיים בכל הקשור לחינוך.

  יש לכם שאלה אלי? לחצו כאן

שתף לחברים

שתף