ילדה שלא אוהבת ללמוד

מאת: שם: נורית

 גם לכם יש שאלה? לחצו כאן

שאלה:

שלום,

הבת שלי בכיתה ד' (עוד מעט בת 10) מאז היותה קטנה לא אהבה גבולות ולא ביצעה את המשימות שאמרו לה בגן, גם לגננות היה קשה איתה, בכיתה א' המורה לא הסתדרה איתה בכלל והיתה גם מורה מאוד מאוד קשה, כל הבסיס ללמידה היה גרוע. בכיתה ב' ערכנו לה איבחונים שונים, דידקטי ופסיכולוגי בהם היתה התוצאה שמדובר בילדה מאוד חכמה ואינטלגציה מעל הנורמה אבל יש כמה בעיות כמו שפה, ושהיא צריכה מסגרת קטנה יותר אבל זה לא קיים בשכונתנו. בכיתה ג' היה ככה ככה, מידי פעם הערות על קשב וריכוז וכו' גם עכשיו בכיתה ד' המורה מתקשרת הרבה, אנחנו לא יודעים כיצד לעבוד איתה, יש לה מורה פרטית אבל הילדה טוענת שהיא לא אוהבת פשוט ללמוד וגם בבית היא כל הזמן רוצה ללכת למקומות וריגושים שונים היא לא רגועה וכך גם בכיתה, שאלתי היא, מה לעשות איתה אני מאוד דואגת שהיא לא מוצאת את עצמה בעולם הזה.

תודה לתשובתכם

תשובה:

שלום

מתיאורכם נמצאתי למד כי לא הותוותה דרך ברורה בחינוך הילדה וככל הנראה לא הוצבו בפניה כל גבולות ברורים, כל משאלה שלה מולאה עד תום והותר. בנוסף על כך, מערכת החינוך ככל הנראה לא היטיבה עמה.

כל שנותר כעת הוא: שיקום מערכת הסמכות ההורית והחינוכית. תדמיתכם בעיניה כלל אינה ברורה, אין היא מקבלת אתכם כגוף פוסק והחלטי וכך היא ככל הנראה מקבלת את בית הספר. נראה כי יש כאן שילוב של לקות כלשהי כפי שעולה מדבריכם בשילוב חסר בהצבת גבולות.

יש צורך מיידי בשינוי גישתכם אליה וכל זאת מתוך כבוד ושדר של הערכה רבה ליכולותיה. טפחו את הקיים בה ובנו את החסר בה. הציבו גבולות, אולם תוך מתן הסבר ברור ובעת רגיעה בלבד. במקביל בצעו חבירה אל צוות ביה"ס ועיבדו בשילוב איתם על תוכנית לעיצוב התנהגותה.


יצחק ריבקין

הרב יצחק ריבקין הוא יועץ חינוכי בעל ניסיון רב, הניחן ביכולת אבחון אינטואיטיבי. מחבר הספר 'לאהוב ולחנך', ומנהל אתר חינוך נט - לאהוב ולחנך. ידיו רב לו במתן פתרונות חינוכיים בכל הקשור לחינוך.

  יש לכם שאלה אלי? לחצו כאן

שתף לחברים

שתף