לאיזו ישיבה?

ראשית, בכל הקשור בחינוך הילדים הולכים אחר רצונו של הילד, שאלו נא אותו באיזה מקום הוא יחוש בנוח, היכן הוא מרגיש מחובר לצוות ולמקום

 

שאלה:
 
בננו שי' לומד שנה ראשונה בישיבה קטנה המאפשרת חזרה הביתה. בעבר למד במסגרת חב"ד עד היכנסו לישיבה. הישיבה היא ישיבה ספרדית והוא לא מצליח למצוא ענין בלימוד, גם בעבר היו לו קשיים בנושא למרות יכולת התפיסה המהירה שיש לו. יש לציין כי בננו הוא בן יחיד לנו כהורים מבוגרים שחזרו בתשובה בשלב מאוחר בחיים. בעלי בעד חינוך המשלב לימודי ליבה ואני בעד לימוד תורני נטו. הויכוח בנושא לא הסתיים . אנא, עזור לי להביא את הנושא לפתרון שלא יפגע ברמתו הרוחנית של בננו היקר והאהוב.בברכה, רינה המצפה לתשובה בהקדם.
 
 
תשובה:
 
שלום!
 
ראשית, בכל הקשור בחינוך הילדים הולכים אחר רצונו של הילד.
 
שאלו נא אותו באיזה מקום הוא יחוש בנוח, היכן הוא מרגיש מחובר לצוות ולמקום משום שכשהילד מרוצה קליטתו הלימודית טובה שבעתיים. כדי לעזור לילד להתגבר על קשייו הלימודיים רצוי להצמיד לו חונך לימודי אשר יבנה איתו ביחד גשרים מעל הקשיים ויאפשר לו לחוות הצלחות.
 
דווקא במקרה כשלכם בו את מציינת כי הוא בן יחיד חשובה האחדות בין ההורים. חשוב לזכור כי לא איכות המסגרת הלימודית תעיב על עתידו אלא דווקא איכות הקשר ביניכם.
 
בהצלחה רבה בס"ד

 


יצחק ריבקין

הרב יצחק ריבקין הוא יועץ חינוכי בעל ניסיון רב, הניחן ביכולת אבחון אינטואיטיבי. מחבר הספר 'לאהוב ולחנך', ומנהל אתר חינוך נט - לאהוב ולחנך. ידיו רב לו במתן פתרונות חינוכיים בכל הקשור לחינוך.

  יש לכם שאלה אלי? לחצו כאן

 

שתף לחברים

שתף